Elementy wyposażenia i układy dla pojazdów szynowych

Doradzamy i wspieramy przy wyposażaniu taboru kolejowego i tramwajowego. Oferujemy zarówno elementy jak i kompletne układy wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania oraz systemy aktywnego sterowania zawieszeniem pojazdów. Dysponujemy elementami oświetlenia wewnętrznego oraz materiałami wygłuszającymi. Jeśli chcesz poznać szczegółową ofertę lub masz nietypowy problem czy konstrukcję – skontaktuj się za nami

Układy chłodzenia

Właściwe chłodzenie silników Diesla, napędzających lokomotywy spalinowe i SZT, oraz falowników stosowanych w lokomotywach elektrycznych ma decydujące znaczenie dla sprawnej i bezawaryjnej ich pracy w realnych warunkach eksploatacyjnych.

 

Zobacz więcej

Układy klimatyzacji

Komfort termiczny jest podstawowym wskaźnikiem oceny jakości podróży przez pasażerów, dlatego zaprojektowanie kompletnego systemu klimatyzacji w pojazdach szynowych jest zadaniem wymagającym wieloletniego doświadczenia.

 

Zobacz więcej

Przewody Westaflex

Szeroka gama przewodów o bardzo zróżnicowanych przekrojach pozwala precyzyjnie rozprowadzić powietrze w pojazdach szynowych. Mogą być izolowane zależnie od potrzeb i spełniają wymagania najnowszych norm, także tych w zakresie niepalności.

 

Zobacz więcej

 

Wentylatory dachowe

Oprócz dostaw standardowych, sprawdzonych w praktyce wentylatorów dachowych, projektujemy i wdrażamy do produkcji dedykowane urządzenia. Krótki cykl projektowo-wdrożeniowy pozwala sprostać nawet ekstremalnym oczekiwaniom odbiorców.

 

Zobacz więcej

Elementy układów ogrzewania

Dysponujemy prostymi nagrzewnicami sprawdzonymi przy zabudowach remontowanych lokomotyw, ale przede wszystkim oferujemy zaawansowane nagrzewnice elektryczne do nowych pociągów i tramwajów, konstruowane według potrzeb klienta.

 

Zobacz więcej

SYSTEMY STEROWANIA ZAWIESZENIEM

Elektronicznie sterowane elementy hydrauliczne zawieszenia pojazdów szynowych, kryjących się pod symbolami WAKO, ALS, ARS czy BSD, aktywnie poprawiają płynność jazdy pojazdów szynowych, która jest istotnym parametrem oceny komfortu podróży.

 

Zobacz więcej

OŚWIETLENIE WEWNĘTRZNE

Dobra atmosfera podróży tworzy się dzięki odpowiedniemu doborowi temperatury i natężenia światła oraz wyborowi i rozmieszczeniu jego źródeł, a to przekłada się na komfort podróży pasażerów.

 

Zobacz więcej

Materiały tłumiące i wygłuszające

Certyfikowane materiały do izolacji termicznej i akustycznej wnętrz. Materiały bazowe produkowane przez europejskiego potentata modyfikowane są pod kątem specyficznych wymagań stawianych przez producentów taboru. Dostępne są maty odporne na olej, wilgoć, podwyższoną temperaturę, a także maty wielowarstwowe o szczególnych właściwościach, dobierane pod kątem zastosowania wskazanego przez klienta. Można u nas  zamawiać docelowe kształty elementów izolacyjnych.

 

Zobacz więcej

Nasi dostawcy