Elementy wyposażenia układów dla pojazdów szynowych

Wspieramy i doradzamy przy wyposażaniu taboru kolejowego. Posiadamy w ofercie produkty do układów wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegółową ofertę. Jeśli masz nietypowy problem, konstrukcję napisz – doradzimy i zaprojektujemy najlepsze rozwiązanie.

Układy chłodzenia

Właściwe chłodzenie silników Diesla, napędzających lokomotywy spalinowe i SZT, oraz falowników stosowanych w lokomotywach elektrycznych ma decydujące znaczenie dla sprawnej i bezawaryjnej ich pracy w realnych warunkach eksploatacyjnych.

 

Zobacz więcej

Układy klimatyzacji

Komfort termiczny jest podstawowym wskaźnikiem oceny jakości podróży przez pasażerów, dlatego zaprojektowanie kompletnego systemu klimatyzacji w pojazdach szynowych jest zadaniem wymagającym wieloletniego doświadczenia.

 

Zobacz więcej

Przewody Westaflex

Szeroka gama przewodów, o bardzo zróżnicowanych przekrojach, izolowanych zależnie od potrzeb, spełniających wymagania najnowszych norm, także w zakresie palności, pozwala precyzyjnie rozprowadzić powietrze w pojazdach szynowych.

 

Zobacz katalog produktów

Przewody materiałowe

Lekkie, łatwe w montażu, szyte na miarę kanały tekstylne to idealne rozwiązanie, gdy w bez przedziałowym pojeździe, chcemy osiągnąć bezgłośny nadmuch i idealny rozkład temperatur, a każdy kilogram elementu pojazdu jest istotny.

 

Zobacz więcej

Wentylatory dachowe

Oprócz dostaw standardowych, sprawdzonych w praktyce wentylatorów dachowych, projektujemy i wdrażamy do produkcji dedykowane urządzenia. Krótki cykl projektowo-wdrożeniowy pozwala sprostać nawet ekstremalnym oczekiwaniom odbiorców.

 

Zobacz więcej

Elementy układów ogrzewania

Dysponujemy prostymi nagrzewnicami sprawdzonymi przy zabudowach remontowanych lokomotyw, ale przede wszystkim oferujemy zaawansowane nagrzewnice elektryczne konstruowane według potrzeb klienta do nowych pociągów i tramwajów.

 

Zobacz więcej

SYSTEMY STEROWANIA ZAWIESZENIEM

Elektronicznie sterowane elementy hydrauliczne zawieszenia pojazdów szynowych, kryjących się pod symbolami WAKO, ALS, ARS czy BSD, aktywnie poprawiają płynność jazdy pojazdów szynowych będącą kolejnym parametrem oceny komfortu podróży.

 

Zobacz więcej

OŚWIETLENIE WEWNĘTRZNE

Oświetlenie wnętrza, poprzez odpowiedni dobór temperatury i natężenia światła, wybór i rozmieszczenie jego źródeł, nadaje całości pojazdu odpowiednią atmosferę, a tym samym aktywnie wpływa na komfort podróży pasażerów.

 

Zobacz więcej

Materiały tłumiące i wygłuszające

Certyfikowane materiały do izolacji termicznej i akustycznej wnętrz. Materiały bazowe produkowane przez europejskiego potentata modyfikowane są pod kątem specyficznych wymagań stawianych przez producentów taboru. Dostępne są maty odporne na olej, wilgoć, podwyższoną temperaturę, a także maty wielowarstwowe o szczególnych właściwościach, dobierane pod kątem zastosowania wskazanego przez klienta. Możliwość zamawiania docelowych kształtów elementów izolacyjnych.

 

Zobacz więcej

Nasi dostawcy