Pojazdy specjalne i specjalizowane

Elementy układów dla pojazdów służb mundurowych i komunalnych

Od lat współpracujemy z wiodącymi na naszym rynku producentami pojazdów specjalnych. Posiadamy szeroki asortyment produktów pozwalający na stosowanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych do budowy i modernizacji pojazdów, wykorzystywanych przez wszelkiego typu służby mundurowe: Straż Pożarna, Policja, Straż Graniczna, Straż Miejska oraz służby komunalne.

Nagrzewnice wodne

Urządzenia do zasilania z układu chłodzenia silnika pojazdu mogą posiadać wentylatory 12V lub 24V.
Różnorodność wersji jak i wykończenia paneli czołowych pozwala na precyzyjny dobór właściwej nagrzewnicy.

Nagrzewnica wodna Sonora z zintegrowanym zaworem i panelem kontrolnymNagrzewnica wodna TENERE F Nagrzewnica wodna TENERE CNagrzewnica wodna ARIZONA z zintegrowanym zaworem i panelem kontrolnym

Zobacz wszystkie oferowane nagrzewnice


Elementy układów klimatyzacji

Służą do budowy układów klimatyzacyjnych od podstaw, jak również do rozbudowy układów istniejących w pojazdach. Doradzamy przy wyborze odpowiedniego parownika, skraplacza, sterowania, czy rozwiązania konstrukcyjnego. Wykonujemy również kompletacje pełnych zestawów do rozbudowy układów klimatyzacji w busach.

Parownik z nagrzewnicą AUSTRAL PERFORMA D HVACParownik AUSTRAL F92TP EVAP parownik AUSTRAL F92TP COMMANDE EVAP

Zobacz wszystkie oferowane parowniki


Wentylatory i luki dachowe

Powyższe aspekty wewnątrz pojazdu są bardzo ważne, także jeśli pojazd nie posiada klimatyzacji. Dysponujemy gamą wentylatorów dachowych elektrycznych nawiewno – wywiewnych, jak i tak zwanych grawitacyjnych, napędzanych strumieniem powietrza w czasie jazdy samochodu. Luki dachowe pozwalają na doświetlenie wnętrza pojazdu, jak również mogą być stosowane jako wyjścia ewakuacyjne.

Wentylator dachowy A3003 Wentylator dachowy Finlandia TransporterWentylator dachowy Eole

Zobacz wszystkie oferowane luki dachowe i wentylatory dachowe


Akcesoria stosowane w układach ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji

Zawory, elektrozawory, przełączniki, pompy wody, sterowania manualne lub elektroniczne, itp. Elementy te pozwalają optymalnie wykorzystać zamontowane urządzenia. Oferujemy przewody do rozprowadzenia ciepłego lub zimnego powietrza charakteryzujące się dużą elastycznością oraz odpornością mechaniczną. Ogromny wybór oferowanych dyfuzorów i kratek wylotowych pozwala na indywidualne aranżacje wnętrz pojazdów.

Elektrozawór + króciecPompa wodyDyfuzor SENSYO II 63Dyfuzor SENSYO II ROLL

Zobacz wszystkie oferowane akcesoria


Materiały do izolacji termicznych lub wygłuszeń akustycznych

Pozwalają na podniesienie komfortu użytkowania, ograniczają straty cieplne, a w przypadku kanałów klimatyzacji zapobiegają także wykraplaniu się na nich wody.


Oświetlenia wewnętrzne i zewnętrze

Wykonane w technice LED pozwalają zminimalizować zużycie energii i bardzo wyraźnie wydłużyć żywotność, a liczne wersje różniące się barwą i natężeniem światła umożliwiają uzyskanie pożądanego efektu świetlnego.

Kanałowa lampa LED Canal 28Nawierzchniowa lampa LED Track 40LED spots - Seria 10

Zobacz naszą ofertę lamp wewnętrznych i zewnętrznych


Nie znalazłeś interesującego rozwiązania lub masz więcej pytań?

Zadzwoń: +48227322455 lub napisz do nas: onroad@pommard.pl