Przewody materiałowe

Przewody dla każdego

Jak w bezprzedziałowym wnętrzu rozprowadzić klimatyzowane powietrze tak, by osiągnąć bezgłośny nadmuch, minimalne prędkości powietrza i idealny rozkład temperatur? Od pierwszego prototypu, na który nie trzeba czekać miesiącami? Bez kosztów oprzyrządowania, nawet przy jednostkowej produkcji? Wystarczy użyć szyte na miarę (dosłownie), banalnie łatwe w montażu przewody materiałowe dla systemu dystrybucji powietrza..

Wykorzystanie

Przewody materiałowe są stosowane w pojazdach kolejowych stosunkowo niedawno, ale zdążyły już wykazać swoje zalety w budownictwie, gdzie znajdują zastosowanie w galeriach handlowych, obiektach sportowych, szpitalach, halach produkcyjnych, laboratoriach, biurach, a także w wielkogabarytowych namiotach, gdzie lekkość, łatwość montażu i demontażu grają kluczową rolę.


przewody materiałowe Pommard fabricair suspensiontype 11-1

Przewody materiałowe i pojazdy szynowe

W pojeździe szynowym rozprowadzenie klimatyzowanego powietrza poprzez elastyczne przewody materiałowe wymaga pozostawienia większej ilości miejsca w przestrzeni pomiędzy dachem i sufitem. Powietrze rozprowadzane jest pod znacznie mniejszym ciśnieniem, niż w sztywnych kanałach wentylacyjnych, co wymaga zwiększenia przekroju kanałów. Z kolei korzyści w komforcie podróży, jakie niesie proponowane rozwiązanie są nie do przecenienia. Co prawda niemal bezgłośny nadmuch, minimalne prędkości powietrza i idealny rozkład temperatur można osiągnąć klasycznymi metodami. Jednak wymaga to modelowania i obliczeń CFD na etapie konstruowania systemu, zmian konstrukcyjnych wynikających z analizy obliczeń. Na końcu i tak konieczne są wykonywane metodą kolejnych przybliżeń poprawki i zmiany przy budowie prototypu nie zawierającego modelowych uproszczeń. To wszystko musi trwać i całkiem sporo kosztować.

Optymalne rozwiązanie

Elastyczne przewody materiałowe można więc traktować jako rozwiązanie zapewniające optymalny wynik. Koszt i czas, jakie są potrzebne do skonstruowania i zabudowania jednej wersji układu rozprowadzenia powietrza, bez konieczności dokonywania korekt i zmian.

Masz więcej pytań?

Zadzwoń: +48227322455 lub napisz do nas: kolej@pommard.pl