Autobusy i minibusy

Elementy układów dla autobusów

Oferowane przez nas produkty przeznaczone do autobusów i busów od kilku lat wciąż zyskują na popularności. Rosnące oczekiwania pasażerów i idące za nimi wymagania firm zajmujących się transportem osób na terenie kraju jak i w ruchu międzynarodowym sprawiają, że komfort podróży coraz wyraźniej staje się kluczowym kryterium przy doborze komponentów używanych przy zabudowach i modernizacjach.

Jak obserwujemy, pojazdy te są produkowane nie tylko zgodnie z najnowszymi przepisami Unii Europejskiej oraz z oczekiwaniami użytkowników. Nawet z  tendencją do wyprzedzania aktualnych wymagań, by zyskać przewagę nad konkurencją. W ten sposób rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania gwarantujące przewoźnikom możliwość pozyskiwania klientów o wyższych wymaganiach lub szczególnych potrzebach, stąd na przykład pojawiające się miejsca na wózki dla niepełnosprawnych pasażerów.

Nasza oferta dla klientów

Zgodnie z oczekiwaniami naszych kontrahentów posiadamy w ofercie różnorodne elementy do budowy oraz doposażenia autobusów i minibusów. Wszystkie oferowane produkty pochodzą głównie od europejskich producentów gwarantujących jakość i trwałość wyraźnie wyższe od wartości przeciętnych spotykanych na rynku.

Nagrzewnice wodne

Urządzenia do zasilania z układu chłodzenia silnika pojazdu mogą posiadać wentylatory 12V lub 24V.
Różnorodność wersji jak i wykończeń paneli czołowych pozwala na precyzyjny dobór właściwej nagrzewnicy.

Nagrzewnica wodna Sonora z zintegrowanym zaworem i panelem kontrolnymNagrzewnica wodna TENERE F Nagrzewnica wodna TENERE CNagrzewnica wodna ARIZONA z zintegrowanym zaworem i panelem kontrolnym

Zobacz wszystkie oferowane nagrzewnice


Zestawy układów klimatyzacji i ich elementy

Elementy niezbędne do budowy układów klimatyzacyjnych od podstaw, jak również do rozbudowy istniejących w pojazdach układów. Doradzamy przy wyborze odpowiedniego parownika, skraplacza, sterowania, czy rozwiązania konstrukcyjnego. Wykonujemy również kompletacje pełnych zestawów do rozbudowy układów klimatyzacji.

Parownik z nagrzewnicą AUSTRAL PERFORMA D HVACParownik AUSTRAL F92TP EVAP parownik AUSTRAL F92TP COMMANDE EVAP

Zobacz wszystkie oferowane parowniki


Wentylatory i luki dachowe

Powyższe aspekty wewnątrz pojazdu są bardzo ważne, także jeśli pojazd nie posiada klimatyzacji. Dysponujemy gamą wentylatorów dachowych elektrycznych nawiewno – wywiewnych, jak i tak zwanych grawitacyjnych, napędzanych strumieniem powietrza w czasie jazdy samochodu. Luki dachowe pozwalają na doświetlenie wnętrza pojazdu, jak również mogą być stosowane jako wyjścia ewakuacyjne.

Wentylator dachowy A3003 Wentylator dachowy Finlandia TransporterWentylator dachowy Eole

Zobacz wszystkie oferowane luki dachowe i wentylatory dachowe


Akcesoria stosowane w układach ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji

Zawory, elektrozawory, przełączniki, pompy wody, sterowania manualne lub elektroniczne, itp. Elementy te pozwalają optymalnie wykorzystać zamontowane urządzenia. Oferujemy przewody do rozprowadzenia ciepłego lub zimnego powietrza charakteryzujące się dużą elastycznością oraz odpornością mechaniczną. Ogromny wybór oferowanych dyfuzorów i kratek wylotowych pozwala na indywidualne aranżacje wnętrz pojazdów.

Elektrozawór + króciecPompa wodyDyfuzor SENSYO II 63Dyfuzor SENSYO II ROLL

Zobacz wszystkie oferowane akcesoria


Materiały do izolacji termicznych lub wygłuszeń akustycznych

Pozwalają na podniesienie komfortu użytkowania, ograniczają straty cieplne, a w przypadku kanałów klimatyzacji zapobiegają także wykraplaniu się na nich wody.


Oświetlenia wewnętrzne i zewnętrze

Wykonane w technice LED pozwalają zminimalizować zużycie energii i bardzo wyraźnie wydłużyć żywotność, a liczne wersje różniące się barwą i natężeniem światła umożliwiają uzyskanie pożądanego efektu świetlnego.

Kanałowa lampa LED Canal 28Nawierzchniowa lampa LED Track 40LED spots - Seria 10

Zobacz naszą ofertę lamp wewnętrznych i zewnętrznych


Nie znalazłeś interesującego Cię rozwiązania lub masz więcej pytań?samochody użytkowe ocieplanie i wygluszanie oswietlenie wewnetrzne rury i przewody klimatyzacja wentylacja ogrzewanie samochodu pommard łomianki

Zadzwoń: +48227322455 lub napisz do nas: onroad@pommard.pl