Układy chłodzenia

Sięgająca wielu megawatów ilość energii cieplnej, odprowadzana przez układy chłodzenia z silników i układów elektrycznych pojazdów szynowych to prawdziwe wyzwanie.  Tylko nieliczne firmy na świecie są w stanie temu sprostać. Ze względu na specyfikę branży, nie ma tu miejsca na budowanie prototypów i wprowadzanie kolejnych zmian konstrukcyjnych. Układy chłodzenia muszą być obliczone i skonstruowane tak, by od razu działały skutecznie. Do tego nie wystarczy zapewnienie odpowiedniej mocy chłodzenia, bo temperatura chłodzonych komponentów w każdych warunkach musi pozostawać w ściśle określonych, wąskich granicach. Dodatkowo układy chłodzenia powinny pobierać jak najmniej energii na swoje potrzeby tak aby optymalnie wykorzystać moc silnika.


układ chłodzenia do pojazdów szynowych pommard

O firmie Mahle

Firma MAHLE jest korporacją zatrudniającą 76 tysięcy pracowników w 170 zakładach produkcyjnych i 15 ośrodkach badawczo-rozwojowych na całym świecie. W tej dziedzinie nic nie zastąpi dziesięcioleci doświadczenia zdobywanego przy najróżniejszych projektach. W przypadku MAHLE to  ponad 70 lat. Tak długa praktyka w obszarze chłodzenia pojazdów szynowych gwarantuje, że już na etapie wstępnych prac konstrukcyjnych, dla każdego pojazdu wybierana jest najbardziej optymalna koncepcja całego systemu oraz układ komponentów, a także określane są ich gabaryty i przybliżone masy. Dzięki temu można od początku równolegle konstruować zabudowę otoczenia układu chłodzenia, bez ryzyka, że chłodnice z czasem zwiększą swoje gabaryty, a do napędu ich wentylatorów trzeba będzie dostarczyć więcej mocy. Dla producenta pojazdu szynowego wybór systemu chłodzenia firmy MAHLE oznacza marginalizację ryzyka na kilku krytycznych obszarach.

Współpraca

Współpracujemy z MAHLE Industrial Thermal Systems GmbH & Co KG (dawniej Behr Industry) od 2006 roku. Naszym zadaniem, jako ich przedstawiciela, jest skoordynowanie działań MAHLE z działaniami polskich firm projektujących i/lub budujących pojazdy szynowe. Czynnie uczestniczymy we wszystkich fazach opracowania koncepcji i projektu dedykowanych układów chłodzenia. Aktywnie nadzorujemy przebieg dostaw w ramach realizacji zawartych kontraktów. W przypadku pytań czy wątpliwości służymy własną wiedzą i czasem.

Masz więcej pytań?

Zadzwoń: +48227322455 lub napisz do nas: kolej@pommard.pl