Przewody Westaflex

Quadroflex

przewód Quadroflex westaflex pommard łomiankiElastyczne, o przekroju wielokątnym, także spłaszczone prostokątne kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne mogą być produkowane z różnych materiałów i w wielu kształtach, odpowiednio do potrzeb odbiorcy. Kanały QUADROFLEX są wszechstronnie elastyczne.  W przypadku wszystkich profili, ich zakończenia mogą być ukształtowane tak, by można je było łączyć z króćcami o innym kształcie przekroju, jedynie z zachowaniem odpowiedniego obwodu. Przejścia z jednego przekroju na drugi, a także elementy przyłączeniowe mogą być wykonane dla wszystkich kształtów profili i ich kombinacji. Kanały QUADROFLEX mogą być także skręcane na swojej długości, na przykład o 90 °. Uwaga! Skręcanie kanałów winno odbywać się tylko w prawą stronę.

Dzięki użyciu kanałów QUADROFLEX, wysokość  instalacji może być wyraźnie mniejsza w porównaniu z typowymi kanałami rozprowadzającymi powietrze. Pozwala to na przeprowadzenie kanałów powietrznych tam, gdzie przewody okrągłe nie mogą być wykorzystywane lub ich zabudowa powoduje nieoptymalne wykorzystanie przestrzeni. Poprzez szeroki wybór wymiarów profili QUADROFLEX, kanały takie mogą być układane bez problemu w przestrzeni o niemal dowolnym przekroju. Montaż nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Kanały są łatwe do przycinania na odpowiednią długość.

profil Quadrotherm westaflex pommard łomiankiWszystkie owalne profile QUADROFLEX mogą być izolowane różnymi materiałami, co zabezpiecza przed stratami ciepła w sposób gwarantujący wyższą wytrzymałość mechaniczną, trwałość izolacji i odporność na uszkodzenia. Izolacja umieszczana jest na zewnątrz przewodów lub między dwoma przekrojami o różnych wymiarach. Grubość izolacji w pojazdach szynowych wynosi od 10 do 50 mm. Materiałami izolacyjnymi mogą być: wełna mineralna, tkaniny z włókien mineralnych lub pianka. W celu zachowania możliwości zginania izolowanych w ten sposób profili QUADROFLEX, materiały izolacyjne mogą być pokrywane odporną na temperaturę i na rozdarcie tkaniną z włókna mineralnego powlekaną aluminium.

Quadrofix

przewód Quadrofix westaflex pommard łomiankiPrzewody o przekrojach wielokątów są absolutnie niezbędne przy prowadzeniu kanałów wentylacyjnych w bardzo wąskich przestrzeniach montażowych. W przypadku długich kanałów, istotne są możliwie najniższe straty ciśnienia na ich długości. Aby zmniejszyć straty ciśnienia, Westaflex opracował nową wersję przewodów o przekrojach wielokątnych. Gładka folia tworzy nową, jednolitą powierzchnię wewnętrzną kanałów QUADROFIX, w których straty ciśnienia są bardzo niskie. Technika mocowania i łączenia przewodów czyni kanały stabilnymi, łatwymi w przypadku konieczności serwisowania innych elementów i obniża masę nawet o 50% w porównaniu do sztywnych kanałów wykonanych z blachy. Wszystkie owalne profile QUADROFLEX (kształt nr 3) mogą być wykonane w konstrukcji o gładkich ściankach QUADROFIX. Pojedyncze odcinki dostępne są w długościach do 5m. Do określenia straty ciśnienia można posłużyć się wykresami zamieszczonymi w katalogach dostępnych w formie elektronicznej lub papierowej.

Quadroquick

przewód Quadroquick westaflex pommard łomiankiBardzo elastyczne, eliptyczne powietrzne przewody Quadroquick o ściankach składających się z warstw aluminium i polietylenu. Utrzymywanie zadanego kształtu uzyskuje się poprzez wewnętrzny szkielet ze zwiniętego w kształcie sprężyny drutu stalowego. Przewody QUADROQUICK mogą być wyginane w trakcie montażu, po czym w stanie swobodnym prostują się, na ile to możliwe, nawet przy bardzo małych promieniach gięcia. Przewody QUADROQUICK nadają się do użycia w miejscach, w których trudno zamontować inne przewody tam, gdzie przewód musi być wyginany i ściskany przy montażu.

Westercompact

Przewód westercompact westaflex pommard łomiankiPrzewody aluminiowe Westercompact to okrągłe i elastyczne, walcowane z taśmy aluminiowej kanały powietrza, które choć są najczęściej używane w kolejowych systemach  wentylacyjnych. Oferujemy do wyboru wiele typowych średnic (Zobacz kartę katalogową) , które z pewnością pozwolą na dobór do potrzeb prawie każdego klienta.

Najważniejszą cechą wyróżniającą je spośród konkurencji jest specjalny sposób produkcji, dzięki któremu przewody mogą zostać, na czas transportu i przechowywania, ściśnięte do jednej czwartej swojej nominalnej długości. Podczas montażu przewód powietrza zostaje ponownie rozciągnięty do pierwotnej długości. Standardowo przewody produkowane są w 5 metrowych odcinkach w stanie rozciągniętym, co odpowiada długości zaledwie 1,25 metra w stanie ściśniętym, w jakim są dostarczane.

Wentylacyjne przewody aluminiowe WESTERCOMPACT są dostępne w różnych klasach jakości zgodnie z normą EN 13180, określającą ich właściwości techniczne.

Tłumik Quadrosilent

profil quadrosilent westaflex pommard łomiankiTłumiki o przekroju prostokątnym z prostokątnymi lub okrągłymi przyłączami są łatwe w stosowaniu dzięki zachowaniu elastyczności zarówno wzdłuż poprzecznej, jak i podłużnej osi całego modułu. W celu maksymalnego tłumienia hałasu w systemie rozprowadzania powietrza, wszystkie profile QUADROFLEX, mogą być wykonane jako elastyczne, prostokątne, wewnętrzne kanały tłumika. Warstwy izolacyjne mają typową grubość od 10 do 50 mm i więcej, w zależności od przeznaczenia. Warstwa izolacyjna pokryta jest tkaniną z włókien mineralnych powlekanych folią aluminiową, tak by zachować elastyczność przewodu tłumika.

 

Masz więcej pytań?

Zadzwoń: +48227322455 lub napisz do nas: kolej@pommard.pl