Projektujemy

Projektowanie

Nie zawsze adaptacja gotowego produktu jest możliwa, czasami jest też zbyt kosztowna. Wtedy zaczynamy od skonstruowania urządzenia, jakiego potrzebuje Klient. Rdzeń parownika czy nagrzewnicy może otrzymać nietypowe wymiary, by zmieścić się w dostępnej przestrzeni. Obudowa klimatyzatora jest wtedy konstruowana do współpracy z tym rdzeniem. Praw fizyki nie modyfikujemy, ale znamy je i korzystamy z tego, na co pozwalają.

Mając możliwość samodzielnego projektowania rdzeni parowników i nagrzewnic, obudów i paneli do tych urządzeń, a także doboru sterowania. Pozwalana nam to zmierzyć się z każdym projektem wymagającym całkowicie zindywidualizowanych rozwiązań. Takie prace wykonujemy od wielu lat tym chętniej, że lepiej zaspokajają naszą zawodową próżność, niż sprzedaż wyrobów skonstruowanych i wyprodukowanych przez naszych partnerów.

Doświadczenie

Ponieważ lubimy wyzwania, chętnie skonstruowaliśmy i wyprodukowaliśmy serię parowników pod dachowych przeznaczonych do maszyn roboczych. Pracujących w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych i terenowych. Sporo się przy okazji nauczyliśmy, a to przyda się przy kolejnych pracach. Zbudowaliśmy również od podstaw parownik pionowy z myślą o zastosowaniu w jednym z samochodów dostawczych dużego światowego producenta. Nasze rozwiązanie pozwoliło do maksimum wykorzystać cechy konstrukcyjne pojazdu, które mocno utrudniały zabudowę standardowych urządzeń z naszej (i nie tylko) oferty handlowej.

Na potrzeby rynku dużych łodzi motorowych skonstruowaliśmy tzw. defroster, czyli nagrzewnicę wodną służącą do osuszania szyb w sterówce. Również ten produkt sprawdził się w zastosowaniu, do którego był przeznaczony. Mamy na koncie także nagrzewnicę elektryczną przeznaczoną do stosowania w taborze szynowym. Ze względu na swoją specyfikę wymaga często urządzeń o bardzo szczególnych rozwiązaniach konstrukcyjnych.

Nie znalazłeś interesującego rozwiązania lub masz więcej pytań?

Zadzwoń: 227322455 lub napisz do nas: office@pommard.pl. Pomożemy!