Wózki widłowe

Oferujemy kompletne systemy oraz poszczególne elementy np. nagrzewnice, parowniki, sprężarki do ogrzewania i klimatyzacji kabin wózków widłowych.

Kabiny wózków widłowych muszą spełniać coraz wyższe wymagania podyktowane zmieniającymi się przepisami prawa, bezpieczeństwem operatorów, a także oczekiwaniami co do walorów użytkowych.

Rozumiejąc zróżnicowane potrzeby naszych kontrahentów, w ofercie umieściliśmy elementy przydatne do budowy lub doposażenia kabiny wózka widłowego.

1. Nagrzewnice wodne

Zasilane z układu chłodzenia silnika, z wentylatorem 12V lub 24V:

  • – uniwersalne, a wśród nich najczęściej stosowane: TENERE, MINOX2 oraz SAHARA.
  • – dedykowane, tzn. projektowane z myślą o zastosowaniu w kabinie wózka widłowego: SONORA oraz MISTRAL. Cechuje je zwarta konstrukcja, która nie wymaga zabudowy.  Zawierają zamontowane dyfuzory i kratki wylotowe powietrza, a także sterowanie mocą grzewczą i wentylatorem.

Nagrzewnica Tenere F                                     

2. Nagrzewnice elektryczne

Zasilane napięciem 48V lub 80V:

  • – uniwersalne: E-TENERE oraz E-MINOX2.
  • – dedykowane do wózków widłowych: SONORA – nagrzewnica elektryczna najlepiej sprawdzająca się w wózkach widłowych.

     

3. Układy klimatyzacji

  • – dobierane indywidualnie elementy, takie jak kompletne parowniki, skraplacze i wentylatory, sprężarki SANDEN, osuszacze, czujniki i wiele innych.
  • – kompletne zestawy zawierające wszystkie wyżej wymienione elementy, łącznie z końcówkami i przewodami gazowymi o określonych długościach. Gdy zachodzi potrzeba, projektujemy i wdrażamy rozwiązania zaprojektowane i wykonane dla konkretnej kabiny wózka widłowego.

4. Systemy i układy rozprowadzania powietrza

W kabinach wózków widłowych, pracujące w trybie wentylacji lub w połączeniu z układem ogrzewania i klimatyzacji, a także dyfuzory i kratki wylotowe powietrza.

5. Akcesoria

Związane z ogrzewaniem, klimatyzacją lub wentylacją, takie jak zawory regulacji ogrzewania, przełączniki wentylatorów, manetki sterowania z linką.

6. Elektroniczne panele sterowania

Pozwalają na montaż automatycznie sterowanego układu ogrzewania, klimatyzacji lub tzw. climatronica, czyli zintegrowanego układu klimatyzacyjno-grzewczego wózka widłowego.

Materiały do wykonywania wygłuszeń akustycznych oraz izolacji termicznych kabin wózków widłowych renomowanych europejskich producentów, gwarantujące spełnienie obowiązujących norm.

W celu uzyskania pełnej informacji dotyczącej produktów przeznaczonych do kabin wózków widłowych z napędem elektrycznym lub spalinowym, prosimy o kontakt:

Zadzwoń: +48227322455 lub napisz do nas: offroad@pommard.pl