O firmie

Firma POMMARD Sp. z o.o. sp.k. rozpoczęła swoją działalność w grudniu 2015 roku w wyniku przekształcenia firmy POMMARD Marta Kozłowska, która działała nieprzerwanie od lutego 2002 r.

Firma POMMARD Marta Kozłowska prowadziła początkowo działalność jedynie w zakresie importu specjalistycznych części wyposażenia pojazdów samochodowych od dostawców z Francji, Niemiec i Holandii, głównie do samochodów dostawczych i autobusów. Przez 17 lat powiększyliśmy swoją działalność o nowych dostawców (aktualnie ponad 20 firm z 8 krajów Europy i Ameryki) i poszerzyliśmy znacząco wszystkie obszary sprzedaży. Działamy na rynku motoryzacyjnym w segmencie specjalistycznych pojazdów dostawczych i pojazdów szynowych w zakresie szeroko rozumianego dodatkowego wyposażenia w elementy do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji tzw. HVAC oraz oświetlenia pojazdów.

Wewnętrznie firma wydzieliła 4 główne obszary działalności:

  1. Dział OFF ROAD dedykowany jest producentom wózków widłowych, ciągników, maszyn rolniczych, górniczych i budowlanych;
  2. Dział ON ROAD dedykowany jest producentom autobusów, ambulansów, samochodów dla pożarnictwa i policji oraz innych samochodów specjalnego zastosowania;
  3. Dział AM (after market) dla serwisów i ostatecznych użytkowników pojazdów specjalnych. Dla tej grupy klientów otworzyliśmy w 2014 r. dedykowany sklep internetowy o nazwie “CAR CLIMAT”, który choć jest najmłodszym działem firmy, wykazuje najbardziej dynamiczny rozwój;
  4. Dział pojazdów szynowych to ostatni obszar działalności, dedykowany dla rynku kolejowego i tramwajowego w zakresie już nie tylko sprzedaży gotowych elementów wyposażenia, ale też bardzo szeroko pojętego doradztwa i projektowania technicznego całych zestawów do ogrzewania, klimatyzacji czy oświetlenia pojazdów. Działalność na tym polu doprowadziła nas do zaprojektowania i wdrożenia kilku wyrobów własnej produkcji. Jesteśmy też autoryzowanym agentem handlowym dwóch największych w swojej branży koncernów (niemieckiego MAHLE Industry i austriackiego LIEBHERR) w zakresie doradztwa i wdrażania ich niezwykle zaawansowanych systemów chłodzenia silników do lokomotyw i klimatyzowania całych wagonów kolejowych.

Naszą największą siłą i elementem odróżniającym od pozostałych firm z tej branży, jest niezwykle rzetelna wiedza i doradztwo techniczne, a dzięki wysoko wykształconym i doświadczonym pracownikom, wspieranym przez specjalistyczne oprogramowanie, posiadamy bazę do bardzo zaawansowanego projektowania całych zintegrowanych zestawów do specjalistycznej zabudowy zarówno w pojazdach użytkowych, jak i szynowych, każdorazowo dedykowanych pod indywidualne potrzeby klienta.