Producenci ambulansów, karetek i innych pojazdów sanitarnych nieustannie dążą do podniesienia bezpieczeństwa i komfortu zarówno personelu medycznego jak i przewożonych pacjentów. W naszej ofercie mamy elementy do doposażenia pojazdów, dzięki którym podniesienie standardów bezpieczeństwa jak i komfortu jest dużo
Czytaj dalej
Sięgająca wielu megawatów ilość energii cieplnej, odprowadzana przez układy chłodzenia z silników i układów elektrycznych pojazdów szynowych to prawdziwe wyzwanie. Tylko nieliczne firmy na świecie są w stanie temu sprostać. Ze względu na specyfikę branży, nie ma tu miejsca na budowanie prototypów i wprowadzanie kolejnych zmian konstrukcyjnych. Układy
W kategorii wentylacja znajdują się: wentylatory używane do wymuszenia ruchu powietrza przez rdzenie nagrzewnic, parowniki klimatyzacji, chłodnice samochodowe i skraplacze klimatyzatorów. Wszystkie gotowe produkty, które są aktualnie w naszej ofercie znajdują się tu – WENTYLACJA. Jeśli potrzebne jest spersonalizowane rozwiązanie, prosimy o kontakt.
Rodzaje nagrzewnic. Dobór nagrzewnicy często podyktowany jest tym, jakie źródło energii cieplnej może służyć do jej zasilania. Mamy do dyspozycji nagrzewnice całkowicie elektryczne, nagrzewnice wodne z wentylatorami wymuszającymi przepływ powietrza oraz nagrzewnice wodne konwektorowe. W cieplejszych klimatach jako ogrzewanie dobrze sprawują się także klimatyzatory pracujące w odwróconym obiegu.
Jak działa klimatyzacja? W największym skrócie – tak jak domowa lodówka. Jest to zamknięty obieg cieplny, w skład którego wchodzi: sprężarka zwiększająca ciśnienie czynnika chłodzącego, skraplacz, w którym czynnik gazowy pod wysokim ciśnieniem (od kilkunastu do ponad 20 barów) ulega skropleniu na skutek chłodzenia powietrzem zewnętrznym, parownik, w którym czynnik chłodniczy odparowuje pobierając ciepło z powietrza wtłaczanego do wnętrza oraz wentylatory, filtry, czujniki, elementy sterowania i zabezpieczeń.
Od lat rynki oświetlenia wnętrz pojazdów przygotowywały się do LED-owej rewolucji, której skutki są obecnie widoczne: systemy LED przestały być kosztowną fanaberią. Są powszechnie uważane za rozwiązanie estetyczne, trwałe, na dłuższą metę najbardziej ekonomiczne i jako takie najczęściej wybierane do oświetlania wnętrz pojazdów szynowych.
Sprawność przetwarzania prądu elektrycznego na światło w przypadku LED sięga nawet 44%, co w porównaniu z oświetleniem żarowym osiągającym 5% oznacza radykalne obniżenie zużycia energii. Oświetlenie fluorescencyjne jest rozwiązaniem energooszczędnym w porównaniu z oświetleniem żarowym. Niestety ze sprawnością niewiele przekraczającą 20% jest rozwiązaniem nadal znacznie mniej efektywnym energetycznie niż oświetlenie LED.
Oprócz radykalnych oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, oświetlenie diodowe jest bardzo odporne na wstrząsy i drgania. W dłuższych okresach zmniejsza to koszt wymiany uszkodzonych elementów. Trwałość elementów oświetleniowych LED jest dobrze widoczna w aplikacjach mobilnych. Można liczyć nawet na 50 tysięcy godzin pracy. Jest to 5 do 10 razy dłużej, niż w przypadku tradycyjnych żarówek, czy 3 do 5 razy dłużej, niż w przypadku elementów fluorescencyjnych. Należy zwrócić uwagę, że trwałość oświetlenia LED zależy w dużym stopniu od jakości konstrukcji obudowy. W przeciwieństwie do klasycznej żarówki, diody emitują największą ilość ciepła „do tyłu”, skąd musi ono być skutecznie odprowadzane.
Kolejną zaletą jest mniejsza przestrzeń zajmowana przez elementy świetlne. W przeciwieństwie do źródeł fluorescencyjnych, oświetlenie LED nie zawiera żadnych gazów i substancji stwarzających zagrożenie w przypadku uszkodzenia mechanicznego.
Innym bardzo ważnym parametrem jest tak zwany wskaźnik oddawania barw (Colour Rendering Index – oznaczany CRI lub Ra). Dla światła monochromatycznego wynosi 0%, dla pełnego widma światła słonecznego osiąga 100%. Nie jest prawdą, że oświetlenie diodowe musi charakteryzować się bardzo niskim współczynnikiem CRI. W przypadku wysokiej klasy produktów, CRI sięga 80%, czyli więcej niż w oświetleniu fluorescencyjnym uzyskującym wartości na poziomie 60%.
Masz więcej pytań?
Zadzwoń: +48227322455 lub napisz do nas: kolej@pommard.pl